Montessori

Rádi bychom zavzpomínali. Před 7 lety začala skupina nadšenců uvádět do života odvážnou myšlenku - umožnit rodičům malých prvňáčků vybrat si ze dvou výukových systémů. Ve školním roce 2013/ 2014 ZŠ Vlašim, Sídliště umožnila navázat na MŠ a pokračovat v montessori pedagogice i na základní škole. V prvním školním roce se na křídlech myšlenek Marie Montessori vznášelo 19 bojovníků a po 6 letech máme v montessori třídách 79 žáků. Jsou rozděleni do čtyř věkově smíšených tříd. Stejně jako v běžných třídách očekávají, že načerpají mnoho znalostí a dovedností. Chtějí se také naučit komunikovat, spolupracovat, pomáhat si, řešit problémy a vzájemně si naslouchat. S chutí sportují, malují, zpívají, rádi se smějí a řádí. Výukové cíle jsou stejné jako v běžných třídách, jen cesta je jiná. Chtěli bychom pogratulovat našim páťákům k úspěšnému ukončení 1. stupně Montessori a popřát jim mnoho úspěchů a radosti na Gymnáziu ve Vlašimi a v Benešově i  na druhém stupni ZŠ.