Obsah třídní schůzky

16.09.2022 15:11

Třídní schůzka 15.9. 2022 , třída 3.B, učitelka Petra Havlíčková

Obsah:

• Docházka – rodiče, kteří mi napsali přes WA, jsou omluveni. Mohou přijít kdykoliv jindy, domluvit se se mnou.
  • Rodiče mě informují o změnách (adresa, pojišťovna, telefon…)
  • Třídní důvěrníci – paní Řejhová, paní Holíková (za naši třídu se zúčastňují schůzek SRPZŠ, s nápady na zlepšení chodu školy je možno se obracet přímo na ně)

1. Vzdělávání a chování:

Čj

• Opravy obyčejnou tužkou mohou děti vygumovat a přepsat (to bývá ve slohu + literární výchově)
  • Opravy ve slově zakroužkovaném červenou tužkou budou děti psát pod cvičení za O: (nebudu označovat chybu ve slově, dítě ji musí najít)
  • Nemusíme opravovat párové souhlásky tak, jak jsme byli zvyklí (slovo jen napíšeme správně!)

Rozvrh – proběhne menší změna, dám rodičům vědět

• Každé pondělí první hodinu bude diktát.
  • Každé pondělí odpoledne budeme dělat čtenářskou dílnu (donést vlastní knihu)

Začínáme v pondělí 26.9.!!!!!!!

• Každé úterý budeme mít blok skupinové práce s knihou
  • Každé úterý budou mít děti úkol na týden ze čtení + odpovědi na otázky k četbě
  • Každou středu budeme mít blok českého jazyka, věnovaný slohu
  • Děti by měly znát z ČJ: tvrdé, měkké, obojetné, párové, abecedu, poznat podstatná jména, slovesa, určit rod, číslo, rozdíl věta a souvětí, rozdělení slov (nadřazené, podřazené, opozita…viz nástěnka ve škole)

• Čtení knih – 5 knih na rok (knihu zapsat podle pravidel na papíru, který je nalepený na deskách sešitu)

Po špatných zkušenostech si budu zapisovat počet knih, které děti přečetly

• Rychlost čtení, předložky číst dohromady s dalším slovem, melodie, pauzy, intonace - nepřehánět rychlost (nedrmolit)
  • Denně číst

MA

Děti mají umět:

• Násobky 1,2,3,4,5 a 10
  • Zaokrouhlování
  • Sčítání a odčítání do 100 s přechodem přes desítku
  • Slovní úlohy o něco více, méně, krát více, méně + kolik mají dohromady

NS

Děti mají umět:

• Rok, roční období, měsíce, dny v týdnu – budeme psát opakovací písemku
  • Čeká nás lidské tělo, město, ČR, vesmír, pohoří, vodstvo, dopravní, rostliny, živočichové

AJ

• Některé děti nenosí úkoly!!!!!!!!!!
  • S problémy se obracet přímo na paní učitelky (Sechovcová, Léblová, Štětinová)
  • Léblová má zavedenou WA skupinu, ostatní paní učitelky jsou v kontaktech webových stránek školy (kabinet AJ - 317 850 063)
  • Zaplatit učebnice do AJ!!!!! (kontrola pokladny)

HV

• Budu zkoušet písničky, zjistila jsem, že se některé děti ulévají, děti budou za píseň hodnoceny                 (2 krát/pololetí)

TV

• Kraťasy! + boty, ve kterých se dá běhat (děti nesmí běhat bosy)

Větší písemné práce

do konce září, do té doby opakujeme

Domácí úkoly každý den

• V pondělí jen opravy z diktátů a ČJ š
  • V úterý odpovídání na otázky na týden
  • Odevzdávání sešitů – sedáme si při zaznění svého jména

(zjistím, kde nedal)

Některé děti mi zapomínají sešity odevzdávat!!!!

Asistentka sdílená ke 3 dětem

• Asistent pedagoga pomáhá především pedagogovi – paní Klára Dobřenská

Jiné:

• Pokladna – doplnit 1 300 Kč minimálně /450 + 150 + 300 (nejazyková skupina), cca 620 (nejazyková skupina) + 350 Kč/

(faktury k nahlédnutí má u sebe paní hospodářka Švejdová)

• Kapesníky a štávy (hrneček?) – kdo nedonesl, může v průběhu měsíců donést, seznam si vedu u sebe

• Pravidelné kontroly penálů, víc per, ne tužky, na které musí děti tlačit

• Přes den neberu telefony a většinou nečtu zprávy, pokud nedám vědět, že jsem s tím srozuměna, nepočítat s tím, že něco zařídím.

• Odchody domů mám napsané z družiny, budu se řídit podle toho

V družině jsem v ST a ČT

• Děti, které nechodí do družiny se v době polední přestávky samy pohybují po areálu školy, rodiče si s nimi domluví pravidla chování + mohou navštívit internetovou učebnu (nebo si tam půjčit věci na hraní)

• Vyzvedávání:

„z ruky do ruky“ v průběhu dopoledního vyučování a v průběhu odpoledního vyučování

Odcházejí samy, pokud mají lísteček nebo info na WA, po odpoledním vyučování v průběhu polední přestávky. Jindy NE!!!!!! Samotné je nesmím pustit ani před školu.

• Odcházení po výuce

Děti budou chodit se mnou do šatny, pouštět je budu ze šatny ((kvůli bezpečnosti), autobusy děti normálně stíhají

• Bruslení má být 11. a 12. měsíc
  • O plavání se jedná (na jaře podle peněz)

• Když jsou děti nemocné:

-Omlouvat přes WA, SMS, popřípadě elektronickou ŽK ve Škole online.

Preferuji WA.

-Dítě musí být omluveno do tří dnů nejpozději. Absence omluvy po třech dnech by mohla vést k tomu, že by nepřítomnost dítěte mohla být brána jako neomluvená.

-Učitel nemusí informovat rodiče, že dítě nedorazilo do školy, ozývá se rodiči jen v případě, že neobdržel omluvenku do tří dnů.

-Pokud je nemocnému dítěti hodně zle, odpočívá, léčí se (nemusí mít nutně všechno z prac. sešitů hotové)

-Pokud jsou děti na tom již lépe, budou se snažit sehnat si prac.sešity a dělat, počítat, číst.

• Zákaz energetických nápojů, nikotinových sáčků, elektronických cigaret
  • Mobily zůstávají v šatně

• Ředitelské volno

24. 10., 25.10. + 26, 27.10 – podzimní prázdniny + 28.10 svátek

18.11. den po svátku

22.12. dva dny před Štědrým dnem – vše ekonomické důvody

• Doučování již probíhá zatím v pátek pro určené děti, během září se dohodnu na jiném termínu kvůli pátečnímu sboru a ukulele

• Ovoce do škol 1/měsíčně na 1. stupni

• Zapomenuté klíče od šaten – půjčit v kanceláři a potom vhodit do schránky, hlídat si cedulky u klíčů

• Kdo má problém s Online školou (ŽK), nahlásí paní zástupkyni Křížové (všem přišly přihlašovací údaje do mailů)

• Sběr bude – možno schraňovat papíry (konec října)

• Zprávy z poraden rodiče nosit nemusí, dostávají se k výchovné poradkyni přes datovku

• Výlety

-Hulice na jaře?

-Šternberk (jaro)?

-divadlo vlakem (Praha, Tábor)?

-závěrečný výlet dvoudenní plánuji v červnu

Případní zájemci o sponzoring výletů, pomůcek do třídy, knih do třídní knihovničky jsou vítáni.