Zeměpis 23.3.2020

22.03.2020 15:50

Severní Evropa – 23.3.2020

1) Pusť si video k uzavření kapitoly Jižní Evropa: https://www.youtube.com/watch?v=jCgaooO-178

2) Zopakuj a nauč se Jižní Evropu (teorii i orientaci) jako před testem…

3) Přečti si v učebnici str. 71-72 a zapiš si poznámky podle prezentace.

SEVERNÍ EVROPA.pptx (58465)

4)Nalep si do sešitu mapku Severní Evropy, kterou jste dostali ještě ve škole. Popište si názvy států, označte hlavní města.

5) V atlase procvičuj orientaci. Vyhledej všechny následující pojmy:

Skandinávský pol., Jutský pol., Norské m., Severní m., Baltské m., Skagerrak, Kattegat, Botnický záliv, Skandinávské pohoří, Norsko, Švédsko, Finsko, Dánsko, Island, Litva, Lotyšsko, Estonsko, Lofoty, Vestrály, Špicberky, Oslo, Bergen, Narvik, Stockholm, Malmö, Göteborg, Kiruna, j. Vänern, j. Vättern, Kodaň, Faerské o., Grónsko, Reykjavík, Vatnajökull, Hekla, Helsinki, Alandy, Vilnius, Riga, Tallinn