Základní informace k třídní schůzce

02.12.2021 23:15

Vážení rodiče,

zasílám vám základní informace k třídní schůzce, kterou jsem volila formou konzultace, schůzkou tripartity či telefonickým rozhovorem.

Minimálně do pondělí 6. 12. trvá v naší třídě karanténa.

Z pokladny bude odečteno 350 Kč na SRPZŠ. Prosím o kontrolu a doplnění pokladny u zůstatku pod 500 Kč.

Mikuláš přijde do tříd v pondělí 6. 12., kdy naše třída bude ještě v karanténě. Jsem domluvena se Školním parlamentem, že pokud to bude možné, navštívil by nás Mikuláš 7. 12. Pokud budete souhlasit, nakoupila bych pro děti mikulášskou nadílku v hodnotě 50 Kč. Prosím informujte mě.

Ředitelské volno je plánováno od 20. 12. do 22. 12. Může dojít ke změně.

Bruslení je plánováno na leden–únor 2022, plavání pak na jaro 2022.

Vzdělávání a chování

Některé děti velmi často zapomínají domácí úkoly a pomůcky na vyučování (ČJ, M, NS). Na geometrii je třeba nosit trojúhelník s ryskou, ořezané tužky (nebo mikrotužku), seřízené kružítko, pravítko 30 cm, sešit, učebnici.

Na NS nosit pracovní sešit, učebnici, atlas, sešit, pastelky ořezané z domova; při zapomenutí sešitu si doplnit probranou látku;

Na tabuli děti potřebují fix, často procvičujeme a počítáme u tabule.

V matematice opakujeme a procvičujeme pamětné násobení, písemné násobení, písemné dělení se zbytkem, písemné sčítání a odčítání do deseti tisíc, převody jednotek, začínáme s násobením dvojciferným činitelem.

Na matematiku přinést blok nebo sešit na pomocné výpočty;

V ČJ – Pravidelně se věnovat hlasitému čtení alespoň deset minut denně;

Procvičujeme vyjmenovaná a příbuzná slova, předpony, zdvojené hlásky.

Dodržovat zásady slušného chování

• Respektovat pokyny pedagoga;
  • Pracovat dle pokynů pedagoga;
  • Nekřičet a nevykřikovat o přestávkách;
  • Hlásit se, neskákat druhému do řeči;
  • Nehádat se;
  • Pomáhat si a neubližovat si;
  • Nepředhánět se a nepovyšovat;
  • Nepodvádět;
  • Udržovat pořádek ve svých věcech, v lavicích, ve třídě;
  • Dodržovat hygienické zásady – nošení roušek, mít dvě roušky, mytí a dezinfekce rukou.

Děkuji.

Hana Nenadálová