Výlet do ZOO Jihlava

20.05.2022 16:05

19.5.2022 jsme společně se třídou Montessori západ vyjeli na výlet do ZOO v Jihlavě. Celou zoologickou zahradu jsme si prošli a viděli mnoho zvířat a připravených výstav. Velkým lákadlem bylo dětské hřiště s tobogánem a vesnice Matongo s kozičkami, ke kterým děti mohly do výběhu. Další důležitou věcí byly nákupy. Dopadlo to dobře a většinu peněz se dětem podařilo utratit. V saměm závěru naší návštěvy ZOO jsme měli místními lektorkami zajištěný výukový program ve vzdělávacím centru PodpoVRCH. Program se jmenoval "ZOO v krabici" a děti se zde dozvěděly mnoho věcí o vybraných druzích zvířat. Mimo jiné si děti mohly pohladit kůži z tygra, třídit oříšky jako veverky a dokonce vzít do ruky živého hada. Shodli jsme se, že výlet se vydařil a všem se líbil.

Pár fotografií - ZDE  ...ale jelikož skoro každé dítě mělo mobil a všeobecně se pilně fotilo a natáčelo, jak japonský zájezd, určitě jste již viděli lepší fotky.