učivo

22.10.2020 11:15

Ahoj, tak hned po vyučování píšu pro ty co se nemohli účastnit co jsme dělali. V ČJ uč. str.25 celou, do sešitu napsat cv. 3, v PS str. 15, cv.1., do sešitu napište diktát z PS str. 15, cv.7. V MA PS str. 13 opak. délkových jednotek, kontrola  dom. úk. a cv.4. Do sešitu písemné násobení / pod sebe/ 48 526 . 460, 9326 . 208.

Zítra je pátek máte AJ a ČJ. V ČJ budeme pokračovat v uč. str.26, v PS str. 15 a připravte si povídání o svých vynálezech, přečtete mi je. PŘ - zopakujte si VZDUCH, VODA, PUDA a napište si další poznámky.

Rozmanitost životních podmínek na Zemi

Na Zemi jsou oblasti s různými životními podmínkami pro rostliny a živočichy. Rozdíly  vyplývají z různé .teploty, množství vody, kvality půdy. Zeměkoule je rozdělena na pásma. Polární pásmo tj. severní a jižní pól, tam se střídají dvě roční období. Na severu je od října do března POLÁRNÍ NOC zbytek roku POLÁRNÍ DEN, na jihu je to opačně. V oblasti rovníku je tropické pásmo, celý rok je délka dne i noci  stejná, teplota přibližně taky. Mezi polárním a tropickým pásmem je mírné pásmo./ čtyři roční období /. Na severní a jižní polokouli vždy opačné. Žije zde nejvíce obyvatel Země.

Nakresli si podle učebnce str.17 obr. s pásmy       Tak zítra, nezapomeňte na ty sešity.      I.H.