učivo

18.10.2020 15:30

Ahoj děti. Nejdříve vám vysvětlím jak budeme pracovat. Každý den se sejdeme online. V PO v 10 hod. na češtině, v ÚT ve 11 hod. na češtině, ve ST v 9 hod. na češtině i matematice, ve ČT v 9 hod.na češtíně i matematice, v PÁ v  10 hod. na  češtině. Jinak každý den sledujte webové stránky tř. 5.B. Protože máme PS Matýskova matematika a existuje stejná aplikace s výkladem formou videa, budete pracovat tam. Zítra si najdete  Matýs. matematika str. 20,/ to jsou ty čtverečky/ výklad zlomky - výpočet části z celku. Stránky bohužel neodpovídají. Vyslechnete si výklad a vypočítejte v našem PS str. 11. Na ČJ v PO si připrav školní sešit a PS, pero, barevnou pastelku. Budeme pracovat na str. 12. PŘ - do poznámek dopiš.

Půda poskytuje rostlinám živiny, ty je přijímají svými kořeny. Rostlinami se živí býložravci, ti jsou potravou masožravců a rostliny a živočichové jsou potravou všežravců včetně člověka. Výkaly, odumřelé rostliny a mrtvá těla živočichů se vracejí do půdy, vniká opět humus. TOMU SE ŘÍKÁ KOLOBĚH LÁTEK V PŘÍRODĚ. Každou středu budou konzultační hodiny před školou od
11 do 12 hod.Pa zítra I. H.