Třídní schůzka 15. 9.

Informativní třídní schůzka 15. 9. 2022

• Prezence
  • Organizační záležitosti:

• Aktualizace kontaktních údajů. Nahlásit změny adresy, emailové adresy, telefonu;
  • Přístupové údaje byly novým žákům zaslány emailem.
  • Předávání informací pedagogem - prostřednictvím online ŽK, zápisem do notýsku, webovými stránkami školy;
  • Konzultační hodiny v pondělí v 16 hodin (dohodnout předem);
  • 24. 10. a 25. 10. ředitelské volno, 26. 10. – 27. 10. podzimní prázdniny, 28. 10. státní svátek;
  • 17. 11. státní svátek, 18. 11. ředitelské volno;
  • 22. 12. ředitelské volno (ekonomické důvody, úspora energie);
  • Ovoce do škol bude pouze na I. stupni 1 x za měsíc.
  • Klíče od šaten – dbát na nezapomínání a neztrácení. Náhradní klíč musí žák uhradit.
  • Doučování bude pokračovat také v tomto školním roce.
  • Bruslení bude v listopadu a prosinci. Jedná se o tom, zda budou děti opět vést instruktoři. Vzhledem k současné situaci je možné, že část by hradili rodiče.
  • Ranní družinu mohou navštěvovat i žáci pátých ročníků (viz stránky školní družiny), cena 400 Kč.
  • Omluvenky psát do online žákovské knížky;
  • Uvolňování žáků z vyučování – Během dopoledního vyučování si rodiče vyzvednou děti ve třídě.
  • Třídním důvěrníkem bude i pro tento školní rok paní Alena Pohorská.
  • Zkontrolovat a případně doplnit účet školní pokladny.
  • Dětský klub již je v provozu.
  • V pátek 23. 9. jdeme do KD Blaník na pohádku Lotrando a Zubejda. Hrají studenti Gymnázia Vlašim. Vybírám 30 Kč.
  • V úterý 27. 9. – tříhodinový program v Praze na Vyšehradě Mise Vyšehrad.

Odjezd z Vlašimi od LTD v 7.15, odjezd z Prahy cca ve 13 hodin se zastávkou v McDonald ‘s (dle dohody). Cena za autobus pro 27 dětí je dle ceny dopravce 349 Kč (částka je přibližná, může být zvýšena o prodloužené parkovné), vstupné programu je

• 130 Kč. Částka bude odečtena z online pokladny. Zkontrolujte prosím dostatek finančních prostředků na účtu. Kdo nebude mít před akcí dostatek peněz, nemůže se zúčastnit.
  • Poplatek na SRPDŠ je 350 Kč.
  • Shromažďujte starý papír na sběr.
  • V nabídce je kroužek Věda nás baví či Veselá věda. Cena je 1 490 Kč. Podmínkou je 6 dětí. Začátek by byl v říjnu.

• Chování a vzdělávání

• Žáci se zbytečně o malých přestávkách nezdržují na chodbách. Malé přestávky jsou určeny pouze k návštěvě toalety a připravení si pomůcek na další vyučující hodinu. O velké přestávce si žáci mohou zajít navštívit například sourozence či vyřídit potřebné záležitosti s ostatními vyučujícími. Žáci vždy respektují pokyny vyučujícího, který koná dohled na chodbě a ve třídě.
  • V době vyučování žáci nevyrušují a plní pokyny pedagoga a pracují dle pokynů pedagoga.
  • V případě vyrušování a nerespektování pokynů pedagoga dochází k porušování školního řádu.
  • Žáci nosí obalené knihy a sešity. Nepoškozují učebnice, chrání školní majetek.
  • Žáci se pravidelně připravují na vyučování.
  • Před začátkem vyučovací hodiny mají připravené všechny pomůcky na vyučovací hodinu.
  • Žáci se napijí před začátkem vyučovací hodiny, v průběhu hodiny mají lahve uložené v taškách.
  • Žáci udržují pořádek ve všech prostorách školy (třídy, chodby, sociální zařízení, šatny), nepoškozují školní majetek. Při přesunu do šatny žáci nehlučí a dodržují pokyny služby konající dohled.
  • V šatnách u skříněk se nestrkají, nebouchají dvířky od skříněk, zamykají skříňky.
  • Ve školní jídelně dodržují pravidla slušného chování, nehlučí, nepředbíhají se.
  • Děti nenosí do školy větší peněžní částky, pokud peníze s sebou mají, nenechávají je v kapse například mikiny, ale mají je v peněžence v tašce, popřípadě zamčené ve skříňce.
  • Do školy je zakázáno nosit energetické nápoje a nikotinové sáčky.
  • Žáci vytváří společně přátelské klima ve třídě, nepovyšují se, neubližují si, pomáhají si, respektují jeden druhého, učí se se vzájemné toleranci. Snaží se o utváření kamarádských vztahů.
  • Uvolňování žáka na 1 den z rodinných důvodů je možné bez udání důvodu.
  • Uvolňování na 1 týden, například z důvodu rekreace je možné, ale je třeba vyplnit žádost.
  • Některé děti často zapomínají úkoly a pomůcky na vyučování. Prosím o každodenní kontrolu pomůcek. Úkoly a pomůcky si děti zapisují do poznámkového sešitu, v pracovních sešitech si cvičení zakroužkují.
  • Žáci nepíší gelovými propiskami. Píší perem. Mají ořezané tužky a pastelky.
  • Na geometrii si žáci donesou kružítko, pravítko 30 cm, trojúhelník s ryskou, tužku č. 3, sešit z geometrie a pracovní sešit z geometrie. Geometrii budeme mít obvykle v pondělí, v případě změny si děti zapíší informaci do notýsku.
  • Předmět Náš svět bude prolínat vlastivědou, přírodovědou a dějinami našich zemí. Žáci si budou nosit potřebné pomůcky dle pokynů učitelky. Budou si zapisovat změny do notýsku.
  • Je třeba, aby si žáci každý den, alespoň 10 minut, četli nahlas.
  • Pokud je možné zajistí si rodiče v době nemoci domácí úkoly a doplnění učiva od spolužáků dětí. Pokud to není možné, kontaktují učitelku.
  • Domácí úkoly plněné v době absence stačí odevzdat po nemoci.
  • V době vyučování nemají žáci na krku klíč ani ISIC kartu. Tašky mají zapnuté a pověšené háčku.
  • Mobilní telefony mají žáci uloženy v šatně ve skříňce.
  • Plánované absence se omlouvají předem. Absence co nejdříve, nejpozději však do tří dnů.

• Diskuse

Zapsala: Mgr. Hana Nenadálová