Práce na 15. - 19. 6. 2020

14.06.2020 21:41

Moji milí třeťáci, milí rodiče, týden utekl jako voda a zase jste o krok blíže ke konci školního roku. Chtěla bych pochválit všechny skupinky z "vyučování na dálku" po telefonu, protože jste všichni včas připraveni, krásně spolupracujete a stihneme většinou i kus práce navíc. Také jsem moc ráda,že mi posíláte vypracované úkoly. Musím říci, že mnozí z vás zlepšili úpravu a písmo v sešitech. Kéž vám to vydrží i ve čtvrté třídě :)

Ve škole pracuje 9 vašich spolužáků. Každý týden si na vás všechny doma vzpomeneme a posíláme moooc pozdravů. 

A nyní už k práci na tento týden : 

ČESKÝ JAZYK : v učebnici str. 106 se budeme věnovat větám jednoduchým - ve cv. 1 odůvodněte ústně psaní i-y, do sešitu vypracujte úkoly a, d. Dále do sešitu - cv. 2 / nápověda : nadrobí, napoví, pálí - na konci se píše měkké í /  + úkol a - vyber si ze cvičení 6 sloves a vytvoř s nimi věty. Slovesa podtrhni vlnovkou. Cv. 3 ústně. Na str. 107 si pozorně přečtěte žlutý rámeček, cv.1 přepište do sešitu a vyznačte základní skladební dvojice.

Pracovní sešit - str. 32 cv. 1a, str. 38 cv. 1 a, d, b- podtrhnout všechna slovesa, cv. 3 - rozšiřuj větu a tu poslední nejbohatší napiš. Str. 39 cv. 1, 2, 3, 4. 

Písanka - str. 24. a 25

MATEMATIKA : trénujeme písemné násobení str. 151 cv. 12, str. 152 - počítejte do sešitu, k úlohám pište jen příklad a odpověď.

Pracovní sešit : str. 26 cv. 8, 9,  str. 28 cv. 6, 8,  str. 29.

NÁŠ SVĚT : v pracovním sešitě str. 49, v učebnici si přečti a prohlédni str. 50 - 51.

Mějte se moc hezky, přeji všem klidný a příjemný týden. R.D.