Práce na 14. -17.4.

14.04.2020 11:28

Milé děti, vážení rodiče, srdečně Vás zdravím po Velikonocích - doufám, že jse si "netradiční" Velikonoce užili, odpočinuli si a načerpali energii. Všem moooc děkuji za krásná přáníčka, fotečky a ukázky Vaší domácí práce. Mám velkou radost, jste ŠIKULKY.

A nyní k práci na tento týden - je kratší, proto i práce bude méně:-)

Český jazyk - kategorie podstatných jmen (pád, číslo, rod) se budeme učit až společně ve škole, prozatím je přeskočíme - pokud se v nějakém cvičení toto objeví - vynechejte nebo splňte pouze část cvičení, kterou umíte.

Učebnice - str. 80 - naučte se vyjmenovaná slova po S - přečtěte si věty ve cv.1 - pochopíte význam slov. Na této straně si projděte cvičení ústně. P.S. - str. 20/1 dole(pokud už nemáte hotovo)

Písanka - dokončete str. 14, POZOR - cv. dole - názvy měst - píšeme s velkým počátečním písmenem.

Čtení - Čítanka - str. 128-129 (ústně se pokuste odpovědět na otázky za textem), Modroočko str. 98 - 100.

Matematika - učebnice str. 98 - opakování - písemně - cv.8 (první 4 příklady), cv. 10, 11, zbytek ústně. Nové učivo - dělení se zbytkem - uč. str. 112-115, 117. (V běžném životě se Vám bude hodit při nakupování - např. v peněžence mám 13 Kč, chci si koupit žvýkačky po 3 Kč. Kolik žvýkaček si můžu koupit a kolik peněz mi zbyde?) Postupujte podle učebnice - musíme perfektně znát násobky čísel, učebnice Vás navede, pokud si nebudete vědět rady, ozvěte se. Nechám na Vás, co si budete chtít zapsat do sešitu.

Bohužel už se Vám nepodaří přihlásit do aplikace umimeto.org - kapacita 200 žáků je již naplněna. Postupně budu rozesílat přihlašovací údaje do "Google clasroom" - škola zakoupila licenci.

Děkuji za spolupráci. Přeji Vám všem klidný týden. R. Vrbatová