Pojmy pro orientaci

22.03.2017 13:28

AFRIKA

Maroko, Alžírsko, Tunisko, Libye, Egypt, Etiopie, Keňa, Somálsko, JAR, Madagaskar

Alžír, Tunis, Káhira, Pretoria, Kapské město, Johannesburg

Středozemní moře, Rudé moře, Guinejský záliv, Suezský průplav, Gibraltarský průliv, Kanárské ostrovy (šp.),
Sinajský pol.

Sahara, Namib, Kalahari, Sahel, Viktoriino jezero (Ukerewe), j. Tanganika, Nil, Niger, Kongo, Orange, Zambezi 
(Viktoriiny vodopády), Atlas, Kilimandžáro, Assalská proláklina

AMERIKA

Aljaška, Skalnaté hory, Pobřežní pásmo, Beringovo moře, Beringův průliv, Hudsonův záliv, Baffinovo moře, Grónsko, Labrador, Newfoundland, Baffinův o., Laurentinská vysočina, Centrální roviny, Pobřežní nížina, pol. Florida, Mexický zál., Kalifornský zál., Karibské moře, Sargasové moře, Kalifornský pol., Velké prérie, Appalačské pohoří, Mississippi, Missouri, Mackenzie, Rio Grande, Yukon, řeka sv. Vavřince, Yellowstoneský NP, Hořejší j., Huronské j., Michiganské j., Erijské j., Ontarijské j., Velké medvědí j., Velké otročí j., Winnipežské j., pol. Yucatan, Kuba, Haiti, Portoriko, Velké Antily, Malé Antily, Panamský průplav, New York, Los Angeles, Seattle, Washington, Detroit, Houston, Montreal, Quebec, Ottawa, Vancouver, Havana, Ciaudad de Mexico, Mt. Mac Kinley, Popocatépetl, Citlaltepetl,

pol. Yucatán, Popocatépetl, Citlaltépetl, Mexická plošina, Kalifornský pol., Velké a Malé Antily, Kuba, Bahamy, Panamský průplav, Galapágy, Andy, j.Titicaca, Aconcagua, Ohňová země, Falklandy/Malvíny, Magalhaesův průliv, Drakeův průliv, Patagonie, Laplatská nížina, Brazilská vysočina, Amazonská nížina, Guyanská vysočina, Orinoco, Amazonka, Paraná, státy
Již. Ameriky + hl. města (s výjimkou Guyan a Surinamu), Rio de Janeiro, Sao Paolo