Matematika na 18.5. - 22.5.2020

17.05.2020 23:54

Milí deváťáci,

všechny vás zase po týdnu zdravím.

V minulých týdnech jste řešili příklady, které se týkaly přímé úměrnosti, lineární funkce a už poznáte funkci rostoucí a klesající. Bohužel ale stále spousta z vás ještě nesplnila domácí úkoly a testy, ačkoliv minulý týden byl vyhrazen právě na jejich dodělání. Prosím, napravte to. (Na konci školního roku vás budu muset ohodnotit a výsledky vaší práce během distanční výuky budou tvořit třetinu vaší výsledné známky.)

Takže pokračujeme:

1. Do školního sešitu zezadu napište téma tohoto týdne: „Lineární funkce v praxi“ - str. 25.

Pozorně si pročtěte v učebnici číslo 2 - str. 25 / př. A; str. 26 / př. B.

2. Do školního sešitu zezadu  vyřešte příklady z učebnice číslo 2 - str. 25 / 1, 2; str. 27 / 5; str. 28 / př. C.

3. Do školního sešitu zezadu napište nadpis: „Grafické řešení soustavy dvou lineárních rovnic“ - str. 29 (- to je další příklad využití grafů lineárních funkcí).

Pozorně si pročtěte v učebnici číslo 2 - str. 29 / př. D.

4. Tato látka je pěkně prezentována v přiloženém videu. Jsou tam ukázány všechny 3 typy možných řešení soustavy rovnic. Podle videa si všechny 3 příklady zapište do sešitu. Všechny grafy rýsujte podle pravítka.

www.youtube.com/watch?v=0LNdfJkrk90                         pouze do 8.15

5. Přikládám ještě jedno video, kde jsou rovnice se zlomky - pro budoucí středoškoláky.

www.youtube.com/watch?v=JdRGqKBvXGo                     6.07

6. Domácí úkol č. 5: Do školního sešitu zepředu  vyřešte příklad z učebnice číslo 2 - str. 30 / 10.

Úkol potom prosím vyfoťte a pošlete jako přílohu na mou mailovou adresu do pátku 22.5.2020 do 15.00 hod. (Do textu zprávy stačí napsat Vaše jméno a příjmení.)

Pokud si nebudete vědět rady s některými příklady, napište (mail, SMS) nebo zavolejte, abychom se domluvili na jejich vysvětlení. Totéž stále platí pro příklady, které řešíte v rámci přípravy na přijímací zkoušky - nevíte - napište nebo zavolejte - vysvětlím:-)

7. V pondělí a ve středu od 8.30 hod se na vás těší paní učitelky ve škole a ve čtvrtek od 14.00 hod sledujte prosím na ČT1 10. díl pořadu Škola doma. (Pokud jste neviděli předcházející díly, najdete je na internetu.)

Mějte se co možná nejlépe, B.K.:-)