Matematika na 11.5. - 15.5.2020

11.05.2020 23:24

Milí deváťáci,

zase je za vámi další týden samostudia a já vás zase po týdnu všechny zdravím:-)

V minulých týdnech jste řešili příklady, které se týkaly přímé úměrnosti a lineární funkce. Sice mi opět nikdo z vás nezaslal příklady, se kterými by potřeboval poradit, ale vzhledem k tomu, že domácí úkol ještě většina z vás nesplnila, a někteří nemají vypracované ani předešlé úkoly a testy, tento týden zadám jen krátkou a jednoduchou práci a vy prosím všichni všechno dodělejte.

1. Do školního sešitu zezadu napište nadpis: „Rostoucí funkce a klesající funkce“ – str. 22. Pusťte si 2 krátká videa, kde je vše vysvětleno.

www.youtube.com/watch?v=NbpsUQKLqFo                  pouze do 10.48

www.youtube.com/watch?v=JzE5Wc2U0IA                    od 10.50 do 13.57

2. Pozorně si pročtěte v učebnici číslo 2 - str. 22 / př. A; str. 23 / př. B; str. 24 / př. C.

3. Do školního sešitu zezadu si udělejte zápis látky: str. 22, 23, 24 / 3 zelené rámečky.

4. Do školního sešitu zepředu  vyřešte příklady z učebnice číslo 2 - str. 22 / cvič. 1; str. 23 / cvič. 2, 3; str. 24 / cvič. 4, 5; (náročnější z vás ještě str. 24 / cvič. 6:-).

Tyto příklady mi nemusíte posílat, ALE pokud si nebudete vědět rady, nebudete si jistí nebo budete chtít pro vlastní klid příklady zkontrolovat, pošlete mi je nebo napište (mail, SMS), abychom se domluvili na jejich vysvětlení.

Totéž stále platí pro příklady, které řešíte v rámci přípravy na přijímací zkoušky – nevíte – napište nebo zavolejte - vysvětlím:-)

5. V úterý a ve středu od 8.30 hod se na vás těší paní učitelky ve škole a ve čtvrtek od 14.00 hod sledujte prosím na ČT1 9. díl pořadu Škola doma. (Pokud jste neviděli předcházející díly, najdete je na internetu.)

Nezadávám žádný další úkol ani test, jen opakuji - pokuste se všichni dodělat vše, co jste z matematiky:-) nestihli.

Mějte se krásně, B.K.:-)