Matematika na 1.6. - 5.6.2020

30.05.2020 22:38

Milí deváťáci,

minulý týden jste se zabývali dvěma nelineárními funkcemi - ze 7. ročníku jste si zopakovali nepřímou úměrnost a nová pro vás byla pouze kvadratická funkce. Domácí úkol bohužel opět od většiny z vás zatím nedorazil, takže vás prosím, abyste to napravili. (Znovu připomínám, že hodnocení na konci školního roku bude zahrnovat i výsledky vaší práce během distanční výuky.)

Tento týden, vzhledem k blížícím se přijímacím zkouškám, zadám práce opravdu málo. Téma je Podobnost. Zde se využívá poměr (- látka 7. ročníku), což se vám určitě bude hodit jako zopakování v rámci finiše v přípravě na přijímací zkoušky:-)

1. Do školního sešitu zezadu napište nadpis: „Podobnost geometrických útvarů“ - učebnice číslo 2 - str. 44.

Podívejte se na přiložené video a vše si podle něj načrtněte a zapište do školního sešitu zezadu.

www.youtube.com/watch?v=UZSZq2AbWBo                                   14.13

2. Pusťte si ještě druhé video, kde uvidíte, jak lze pomocí počítače krásně ověřit to, k čemu vy budete muset využít svou prostorovou představivost a matematiku:-)

www.youtube.com/watch?v=gO1xNZPH2iI                                       3.13

3. Do školního sešitu zezadu pokračujte v zápisu: str. 44 - 48 / šest rámečků. Všechny si přepište a přerýsujte.

4. Ústně si projděte cvičení k danému tématu - str. 46 - 48.

5. V pondělí a ve středu od 8.30 hod se na vás těší paní učitelky ve škole a ve čtvrtek od 14.00 hod sledujte prosím na ČT1 12. díl pořadu Škola doma. (Pokud jste neviděli předcházející díly, najdete je na internetu.)

6. Domácí úkol: Tentokrát nezadávám:-)

Naopak vám všem přeji jen to NEJlepší k vašemu pondělnímu svátku J

A těm, kteří se připravují na přijímací zkoušky, přeji v posledním týdnu přípravy hlavně pevné nervy (- vám i vašim rodičům…:-) a chladnou hlavu 8.6.2020:-) Budu vám držet pěsti J

A kdyby něco… pište nebo volejte. B.K.:-)