Matematika a Praktika z M na období do 28. 3.

23.03.2020 13:07

Dělitelnost jste zvládli, tedy ti z vás, kdo jste poslali vypracovaný test, a můžeme se tedy posunout dále.

uč. s.81: Prvočísla a čísla složená.(nadpis do sešitu)
Když si pečlivě, třeba i opakovaně, přečtete odstavce A,B na s.81, budete vědět, že prvočíslo je číslo, které má dva dělitele (1 a sebe sama) a složené číslo má kromě těchto dvou dělitelů ještě další (jednoho, dva nebo i více). Tabulku na této straně si opište do sešitu, abyste  to nezapomněli a mně na mail můžete napsat odpověď na otázku C.(nebo jen do ŠS).
s.81/1,2,3 - do ŠS
 
Každé složené číslo lze napsat jako součin prvočísel. Děláme to tak, že se snažíme zadané číslo postupně dělit tak, až nám  po posledním dělení vyjde také prvočíslo. Na s. 82 máte tři možnosti, jak dělit a zapisovat si výsledky. Tuto stranu si dobře pročtěte, stačí, když si vyberete jeden způsob zápisu, a ten se naučíte. Já vám nabídnu ještě jeden:
105 = 3 * 35 = 3* 5* 7  nebo   36 = 2*18=2*2*9=2*2*3*3
Kdo neporozuměl - mail.
A zase procvičíme, s.83 mimo 11, tu jen kdo chce.
K procvičování používejte i sbírku, s.128.
Zvláštní příklady na praktika zadávat ode dneška nebudu, téma je stejné.
Držte se, pracujte a ozvěte se, kdo bude potřebovat. Stále od některých z vás nemám práci, kterou jste měli na dnešek zadanou.
V.P.
24. 3. 
Ještě stále jsem neobdržela práci z 22.3. od těchto žáků :
Drtina, Mašek, Weiss. Vážení rodiče, zasáhněte, prosím. Děkuji. Průšová