Exkurze ve Světlé nad Sázavou

04.05.2019 16:48

Ve čtvrtek 25.4. jsme byli v rámci přípravy k povolání na exkurzi ve škole ve Světlé na Sázavou. Její název je trochu krkolomný-je to Vyšší odborná škola, Gymnázium a Střední odborná škola uměleckoprůmyslová. Nejprve jsme absolvovali úvodní seznámení s obory a typy vzdělávání, kterým se tato škola věnuje. Poté jsme se rozdělili do malých skupin a procházeli jsme dílny i učebny. Někde jsme si mohli práci zkusit i na „vlastní kůži“ .Byli jsme např. v keramické dílně, viděli jsme malování na sklo, práci s drahými kovy, truhlařinu, foukání i broušení skla. Na odloučeném pracovišti jsme viděli práci kameníků a kovářů. Pěkná exkurze, kterou každoročně organizuje p. uč. Průšová ,byla umocněna pěkným počasím, které nás celým dnem provázelo.