Dramatický kroužek

18.03.2023 22:10

Páťáci pro prvňáčky a druháky

Za účelem rozvíjení čtenářské gramotnosti připravujeme s našimi páťáky čtenářskou tři čtvrtě hodinku s pohádkami a příběhy pro malé čtenáře. Součástí programu je také práce s textem. V průběhu četby připraví páťáci vhodné doplňkové otázky k textu a prověří, jak posluchači naslouchali, a zda textu porozuměli. Potom společně žáci obou tříd pohádku či příběh dramaticky ztvární nebo doplní vlastní ilustrací. Na programu rozvíjení čtenářské gramotnosti spolupracujeme se školní družinou, kde většinou program probíhá.

Všechny zapojené skupiny aktivně spolupracují a těší se na další setkávání nad knihou.

Zahájení činnosti dramaticko – hudebního kroužku

V únoru jsme zahájili činnost dramaticko – hudebního kroužku na naší škole. Kroužek jsme začali s kmenovými třídami 2. C a 5. B. Na premiérové vystoupení pro spolužáky připravujeme dramatizaci pohádky O dvanácti měsíčkách a pásmo lidových písní a písní z pohádek.Věříme, že se divadelnímu kroužku povede, bude rozdávat radost a těšit se hojné účasti příznivců.