Dny pro záchranu života podruhé

30.09.2017 09:01

Máme za sebou v pořadí 2.návštěvu profesionálních záchranářů.I tentokrát, stejně jako předloni, byl jejich program úžasný. Děti se tentokrát podrobněji seznámily s tématem popálenin.Za pomoci figurantů viděly zblízka, jak vypadají všechny typy popálenin. Proběhla také akce "zapálení školy", aby si děti mohly vyzkoušet, jak se chovat při požáru. A samozřejmě nacvičovaly nepřímou masáž srdce. Ve druhé hodině jsme se přesunuli ven k sanitce, abychom "zachránili " pacienta a připravili ho pro převoz na popáleninové centrum do nemocnice.O role figurantů se strhla pokaždé téměř bitva, ti, kteří nebyli vybráni,byli mnohdy skoro uraženi. Už se těšíme,jaké další téma budeme probírat někdy příště... A takhle vypadá jeden figurant, "připravený pro převoz do nemocnice" .