Chemie do 17. 4.

12.04.2020 15:28

Zdravím Vás. Tento týden si zopakujeme vzorce halogenidů a oxidů a přidáme si k nim sulfidy. Všechny vzorce se řeší stejným principem, takže by neměl být problém splnit zadání. Nezapomeňte, že halogenidy mají oxidační číslo -1, oxidy a sulfidy mají oxidační číslo -2. Poté si už jen určíte správnou koncovku přídavného jména a vzorec bude na světě :-) Za úkol máte také pojmenovat sloučeninu. Pomocí zpětného křížového pravidla si správně určete oxidační čísla a poté by neměl být problém utvořit název. Vypracované zadání mi opět pošlete na email do pátku 17.4.

Opakovat vzorce také můžete na stránkách https://www.umimefakta.cz/chemie - zde si vyberete v binárních sloučeninách halogenidy, oxidy nebo sulfidy, zvolíte formu opakování a úroveň obtížnosti.

V případě dotazů se na mě obraťte. K.M.

Opakování názvosloví.docx (12859)

Opakování názvosloví.pdf (99890)

Žáci, od kterých nemám ještě odevzdanou žádnou práci - začněte něco dělat! - Hrušková, Trepka