čeština do 28.4.

21.04.2020 23:29

Ahoj všichni, děkuji všem, co mi posílají vypracovaná cvičení. Jsem ráda, že češtinu stále procvičujete a učíte se snad i zábavnou formou  na umíme to. Tam úkol zvládlo 9 z 15. Super. Jen tak dál. Stále budu zadávat některá cvičení i z učebnice. Ráda bych s vámi prošla zbytek zájmen. 

1. s. 74 - skloňování on, ona, ono - projděte si tabulku. Některým dělaly tyto tvary trochu problém při určování druhů zájmen.Důležitý rámeček - í/i -napište do sešitu ---- té -jí, tou - jí,tím-jím - í / tu -ji ,těm - jim. Napište si do sešitu 74/1 jen tvary s předložkou a slovesem př. s ní vyrazil, ....74/2 - napište mi doplněné tvary do sloupečku a pošlete mi je na email.

2. 75/5, 75/7do ŠS  + jazykový rozbor je dobrovolný

3. Pročtěte si tabulku - skloňování můj, tvůj, svůj její - s. 76 +77 - cvičení jsou jednoduchá, nechávám jen ústně projít.

4. Test č. 8 - výsledky mi pošlete prosím emailem . 

Děkuji. Mějte se a stále se opatrujte.