čeština do 14.4.

07.04.2020 12:11

Ahoj všichni.Úkoly z češtiny vám zatím posílám takto, neboť někdo nemáte dobrý přístup k internetu na výuku on-line. Tento týden je zkrácený, a proto úloh nebude tolik. Děkuji všem, co jste se mi ozvali na email a vypracovali zadané úkoly.Budeme ještě pokračovat s přídavnými jmény.

1. s.63 - přečtete si tabulku uprostřed + s.64 nahoře. Červený rámeček si napište do ŠS., do emailu dana.slaninova@zssidliste.cz mi můžete poslat vypracované cvičení63/ 3 + 64/8.                                    Cvičení 4,6 na s.64 je dobrovolné. 

2. stupňování přídavných jmen - s. 65 - přečtěte si opět modrý rámeček a prosím tabulky pod tímto rámečkem přepište do ŠS + napište ještě dobrý - lepší - nejlepší, zlý- horší - nejhorší, jasný- jasnější - nejjasnější. Vypracujte 66/4,6 - pište jen požadovaná slova v daném stupni.

3.test č. 7 s. 68 - výsledky pošlete emailem. Můžete procvičovat i na www.umimeto.org

Děkuji a přeji Vám i Vašem rodičům krásné Velikonoce