Cesta za osvobození kouzelnického světa

29.05.2016 08:00

V pátek před prvním májem proběhla na naší škole akce pod záštitou žáků devátých tříd. U příležitosti svátku čarodějnic se nejstarší žáci naší školy převlékli do uniforem studentů školy v Bradavicích a na stanovištích k tomu určených pomáhali dětem z 1. stupně plnit úkoly a tím získávat viteály k osvobození kouzelnické říše od vlivu Voldemorta. Získané viteály, ve kterých se usadily kousky Voldemortova života, se na závěr cesty spálily v čarodějném ohni, na kterém jsme si opekli i buřty. Akce byla zcela dílem žáků devátých ročníků a hlavně Báry Hourové z 9. A, která vše vymyslela a zorganizovala. Dětem se líbila Ufňukaná Uršula i čarodějná hospoda, zahrály si famfrpál a vařily čarodějné lektvary. Moc se jim to líbilo. Tuto aktivitu velmi ocenily i paní učitelky z 1. stupně, a proto serozhodly, že studenty bradavické školy ocení jiným způsobem, než jsme zvyklí. Jak? Nechte se překvapit!