30.03.2020 13:31

Milí žáci, máte splněno? Pokud ne, rychle dodělejte, ať můžete pracovat na dalších úkolech. Do školního sešitu si napište Jazykový rozbor str.83, opište větu a napište řešení všech osmi úkolů. Pak si do sešitu napište řešení testu č. 11 str. 84 a zkontrolujte podle str.152. Tím jsme skončili opakování tvarosloví a čeká nás nová látka - Skloňování vlastních jmen. Pečlivě si přečtěte výklad v modré tabulce str. 85 a při vypracování cvičení se k ní vracejte: 1/85 písemně do sešitu, 2/85 ústně, 3a)/85 písemně, do sešitu opsat POZOR! ze str. 86, 7/86 ústně.

Prosím, pravidelně si procvičujte pravopis, čtěte a sledujte v televizi v úterý pořad Škola doma.

Z literatury si zkuste následující test. Odpovědi pište do literárního sešitu.

1. Napiš jména autorů

zemřel na následky zranění v souboji

jeho ostatky byly r. 1939 převezeny na Vyšehrad

sbíral pohádky