Český jazyk - 30.3.-3.(5.)4.

29.03.2020 14:04

Dobré dny přeji všem žákům 7.A, těm, co mohli a poslali mi své úkoly děkuji a přeji, aby vytrvali. Mám pro vás další práci: Mluvnice - pís. do sešitů 1) str. 64 - jazykový rozbor, 2) Odvozování přídavných jmen: cv.1,2 str.67, opsat rámeček POZOR - informace z něj využít v cv.4/67, 3) Odvozování sloves: cv.2,3/67, 4) str.68 - opiš modrý rámeček i Pozor, cv.1a/68 - vypiš složeniny a zkus určit- vlastní/nevlastní. Literatura - str.128-134 přečíst a sešitů zapsat: Na hrudi obra obláček zlatý - Anatolij Pristavkin, odpovědi na otázky: 1) Kdy se příběh odehrává? 2) Napiš jména hlavních postav a charakterizuj je - jak vypadají, jak se chovají. 3) Proč jeli vlakem z Moskvy? 4)Kdo je v příběhu označován jako spekulant? Sloh - především pro ty, s kterými jsem si ještě nepsala: učebnice str.129 - osnova popisu - napsat popis nějaké činnosti, nezapomenout na odstavce. Práci si rozvrhněte - nejlépe každý den kousek, nespoléhejte, že vše napíšete najednou, pak děláte hodně chyb, do konce týdne mi zase pošlete výsledky svého úsilí. Hodně zdraví a mějte se hezky. HL