Český jazyk 20.4.-24.(26.)4.

19.04.2020 15:56

Milí sedmáci, než zadám práci na další, tentokrát už úplný, týden, chci velmi pochválit některé z vás. Všechny úkoly plní a pravidelně mi svou práci posílají ke kontrole. L.Hejný, T. Vondráček, V. Čičatka, J. Havlíčková, K. Semrádová, A. Hovorková, K. Doležalová, T. Trnobranský, A. a M. Říhovi, K. Kopecká, R. Kopecký a J. Gregor, ostatní mají co dohánět, protože mají dosud splněnou jen menší část práce ať už z ČJ nebo Dě. Tak přidejte a polepšete se. Tento pracovní týden má zase 5 dní, práci rozdělíme - mluvnice: učebnice str.74-75, přísudek - větný člen známe, shrneme a rozšíříme si to, co už známe. 1) modrá tabulka nahoře-opište - přísudek slovesný jednoduchý, přísudek slovesný složený., cv.1/74 - do sešitu vypiš základní skladební dvojice, jen přísudek a podmět (ptáme se -  kdo, co dělá), cv.2/74 - udělejte 2 sloupečky a vypište 2 druhy přísudků podle zadání. 2) modrá tabulka dole přísudek jmenný se sponou - opište, i když známe zloňska a vypracujte cv.2/75 a cv.3/75. Sloh: str.133 opiš rámeček Charakteristika, cv.16/138 - začněte pracovat na projektu podle zadání v tomto cv., protože další 2 týdny je v pátek volno, bude to práce na delší dobu, ale pracujte postupně, zadání d) - zatím neplňte. Literatura: str.138-144-přečti a odpověz na otázky: 1)Kdy se příběh odehrává. 2) Popiš, jak vypadal hl. hrdina. 3) Jaké měl vlastnosti. 4) Co nechával lovec v boudě pro ostatní. 5) Jak nazýval divoká prasata. Ať se vám daří.