01.02.2021 15:00

Dobrý den, dnes jsme poslouchali The colour song (uč. str. 24) - opakovali jsme barvy (red - červená, green - zelená, yellow - žlutá, orange - oranžová, pink - růžová, blue - modrá). Naučili jsme se názvy 3 základních tvarů (shapes: square - čtverec, circle - kruh, triangle - trojúhelník) a hráli jsme hru s obrázky v uč. str. 25. Za domácí úkol dostaly děti str. 22 v PS (mají přiřadit a říkat, které tvary na obrázku jsou + mohou vybarvit, aby vytvořily stejné dvojice obrázků).

Dále prosím o důslednou kontrolu kartiček a přípravu na vyučování - některé děti desky s kartičkami vůbec nemají, některým kartičky chybí a nebo je stále ještě nemají podepsané - teď by měli mít velké obrázky (pexeso) postav, školních potřeb a malé pexeso na čísla. Dnes dostaly děti další pexesa na hračky a barvy (6 kartiček s vybarvenými kaňkami + 6 prázdných kartiček - domalují obrázky, např. žluté sluníčko, červené jablko...) a pokud nejsou děti na výuku připraveny, zbytečně se zdržujeme a nebo se děti nemohou výuky plnohodnotně účastnit. Děkuji za spolupráci a přeji pěkné dny! E. L.