Odpovědi na časté dotazy k aktuální karanténě v 9.B

19.01.2022 17:44

Vážení rodiče,

omlouvám se, že se mi pro četnost vašich tel. dotazů lze jen obtížně dovolat. Proto přidávám na webové stránky odpovědi na opakující se dotazy. Pokud i tak budete něco potřebovat, upřednostněte prosím sms. Sama často odpověď musím nejprve zjistit. Děkuji za pochopení.

Vondráková

1) Proč jsou děti v karanténě?

Kvůli kontaktu s osobou pozitivní na Covid (prokázáno PCR). Poslední kontakt proběhl v pondělí 17.1.2022, 8. vyučovací hodinu. Karanténa je nařízena do 22.1.2022. Bude vás kontaktovat KHS.

2) Distanční výuka?

Ano, ve čtvrtek a v pátek bude výuka probíhat skrze aplikaci Teams (jako loni).

3) Platí karanténa i pro očkované?

Ano, od 17.1.2022 platí karanténa pro všechny, tedy jak pro žáky očkované, tak pro ty, kteří již nemoc prodělali.

4) Musí jít syn/ dcera na konci karantény na PCR?

Aktuálně platí, že karanténa je ukončena uplynutím lhůty 5 dnů od kontaktu. Tedy 22.1.2022. Test není k ukončení nutný, pokud se u dotyčného neobjeví žádné příznaky. Opačně, pokud se některý z příznaků (kašel, rýma, zvýšená teplota, bolest hlavy, břicha,...) objeví, je nutné k ukončení karantény na PCR zajít.

5) Četl jsem na internetu, že…..

Pro děti platí nařízení uvedené ve vyhlášce, která platila v den kontaktu s nakaženým, tedy v pondělí 17.1.2022. Na starší ani novější prosím nekoukejte.