Knihovnička

Seznam literatury dodán v lednu. Vybrat jednu knihu z tohoto seznamu, na začátku června budou děti s přečtenou knihou seznamovat ostatní.

Literatura pro 3. – 5. ročník

Ivona Březinová:

Teta to plete

Teta to zase plete

Vítej, Karle

Ďasík a Ďáblík

Dárek pro Sáru

Lentilka pro dědu Edu

Trenky přes kalhoty

Lucka luciperka

Útěk Kryšpína N.

 

Ležák, Pospíšil, Ledecký, Namai:

Karel IV., pán světa

 

Iva Procházková:

Středa nám chutná

Červenec má oslí uši (5.tř.) -  v knihovně 1.st.

Eliáš a babička z vajíčka

Jožin jede do Afriky

Kryštofe, neblbni a slez dolů

Únos domů (5.tř.) – ve škol. knihovně 1.st.

 

Markéta Zinnerová: Indiáni z Větrova

 

Ann Mari Falková: Katrin a Lotka

 

Astrid Lindgrenová:

Emilovy skopičiny

Děti z Bullerbynu – škol. knihovna 1.st.

 

Eva Papoušková:

Kosprd a Telecí

Cestování s velrybou

 

Petra Braunová:

Rošťák Oliver a korále pro mořskou vílu

O chlapci, který spadl z nebe

Nejhorší den v životě třeťáka Filipa L.

Ztraceni v čase – ve třídě 3.B

Gabriela Futová:

Dokonalá Klára – škol. knihovna 1.st.

 

Jan Budař: Princ mamánek

 

Jiří Žáček:

Chytrolíni z Hloupětína

Hrůzostrašné pohádky pro malé strašpytlíky

 

Alena Kastnerová: O nevyřáděném dědečkovi

 

Katy Pankhurtová: Majda Čmuchalová

 

Jo Nesbo : Doktor Proktor a prdící prášek + další díly (5.tř.)

 

David Walliams :

Babička drňačka (5.tř.) – škol. knihovna 1.st.

Malý miliardář (5.tř.)

 

Martina Drijverová:

Táta k příštím Vánocům

Táta nemá smutky rád

Táta pro radost i zlost

Domov pro Marťany (5.tř.)

 

E. Lindo: Manolito Brejloun (+další díly)

 

Z. Svěrák:

Tatínku, ta se ti povedla

Pan Buřtík a pan Špejlička

 

Miloš Kratochvíl: Inspektor Vogo

 

Klára Smolíková: Vynálezce Alva – v 3.B

 

H. Doskočilová:

Když velcí byli kluci

Damoklův meč a další dávné příběhy

Diogenés v sudu

D. Rusková:

První velký případ – škol. knihovna 1.st.

 

R. Goscinny: Mikulášovy patálie (5.tř.)

 

D. Fischerová: Pohoršovna

 

D. Krolupperová:

Zákeřné keře

O modrém světle

 

Petra Soukupová:

Kdo zabil Snížka

333 km k Jakubovi  (5.tř.)

 

Georgia Pritchettová: Fredy největší strašpytel (+další díly)

 

Zuzana Pospíšilová:

Školní detektiv

Velký případ školního detektiva

Školnice Valerie v podezření

 

V. Steklač: Boříkovy lapálie (5.tř)

škol. knihovna 1.st.

 

O. Sekora:

Kronika města Kocourkova

Knížka Ferdy Mravence – škol. knihovna 1.st.

 

Leila Sales: Cesta do budoucnosti (5.tř.)

 

Pavel Šrut: Lichožrouti

 

L. Lowry: Spočítej hvězdy (5.tř.)

 

Zdeňka Bezděková: Říkali mi Leni (5.tř.)

 

Olga Černá: Klárka a 11 babiček (5.tř.) – škol. knihovna 1.st.

 

Jules Verne: Patnáctiletý kapitán (5.tř.)

Roal Dahl:

Jakub a obří broskev

Čarodějnice (5.tř.)

Danny, mistr světa

 

Bobbie Pyronová: Cesta domů (5.tř.)

 

John Jory: Děsná dvojka (5.tř.)

 

Nikolas Vanier: Bella a Sebastian (5.tř.)

 

R. R. Russelová: Deník mimoňky (5.tř.)

 

Thomas C. Brezina: Klub tygrů (5.tř.)

 

Ursel Scheffler: Detektiv Klubko

 

H. N. Kowitt: První mezi trapáky (5.tř.) – škol. knihovna 1.st.

 

Enyd Blytonová: Správná pětka - více dílů (5.tř.) – škol. knihovna 1.st.

 

Uri Orlev:

Ostrov v ptačí ulici (5.tř.)

Běž, chlapče, běž (5.tř.)

 

J.V. Pleva: Robinson Crusoe (5.tř.)

Mark Twain: Princ a chuďas (5.tř.)

J. Foglar: Záhada hlavolamu (5.tř.)