Třídní učitelka: Mgr. Petra Havlíčková

Motto: "Už jsou z nás čtvrťáci."

Třídní učitelka: Mgr. Petra Havlíčková

Motto: "Už jsou z nás druháci."

4.B

Naše třída 3.B se nachází hned u hlavního vchodu, do oken nám nahlíží stromy v areálu před školou.

V kolektivu máme jedenáct holčiček a osmnáct kluků. Jedna dívka se zatím zdržuje v zahraničí a přijede se na nás podívat před Vánoci.

Ve třídě máme nové lavice, novou podlahu, nová okna se žaluziemi a čistě vymalováno.

Tabule máme dvě. Na jedné můžeme psát křídou a z druhé si můžeme pouštět pohádky a písničky. Také máme „čarovnou“ tužku, se kterou umíme věci, slova a čísla na téhle tabuli rozhýbat.

Učíme se každý den čtyři hodiny. V pondělí máme "odpoledku". V té době máme angličtinu a potom si čteme pohádky, kreslíme a píšeme do čtenářského sešitu. Nejraději máme „svačinkovou“ přestávku, tedy tu nejdelší. Na rozdíl od minulého roku si tento školní rok můžeme jít koupit krabičkové mléko právě o velké přestávce.

Třídíme papírový odpad, který použijeme na sběr papíru, který proběhne v podzimních měsících.

Nejraději máme tělocvik, už jsme používali kruhy a také žíněnky a trampolínu. Začínáme skákat přes švihadlo snožmo i obounož. Tento rok se budeme učit vybíjenou. Nejvíce se nám líbí házet míčem při „vracečce“. Tuhle hru hrajeme moc rádi.