VO - Německý jazyk 27.3.2020

26.03.2020 23:01

4.pád podstatných jmen – 27.3.2020

1) Proveďte kontrolu včera vypracovaných cvičení. Níže zasílám výsledky. Pokud jste cvičení ještě nevyplnili, nejprve se je pokuste zvládnout sami. Teprve poté kontrolujte dle výsledků. Nejde vám přeci o známku, ale o pochopení.

Uč. 60/2 Wir haben einen Stuhl, einen Tisch, eine Lampe, ein Auto, einen Spitzer, einen Hund, einen Ball, eine Tafel, eine Schere, eine Katze.

Uč. 61/3 – Zkontrolujte si správnost podle nahrávky. Nahrávku posílám na skupinu na messengeru.

PS 52/3 Tina chattet gern. Martin schreibt eine E-Mail. Sie macht ein Projekt am Computer. Meine Eltern malen gern am Computer. Herr Neu surft gern im Internet.

PS 53/5 – ein Buch, eine Gitarre, eine USB-Flash-Disk, einen Kuli, ein Handy, eine Katze, eine Tasche, einen Rucksack, eine CD, eine Maus, eine Tastatur, einen Hund, einen Drucker, einen Computer, einen Scanner.

 

2) Jistě jste si nyní uvědomili, jak velký problém nastává, pokud neznáte k podstatnému jménu správný člen.

Dnešní čas proto prosím věnujte opakování slovní zásoby všech předchozích slovíček! Zopakujte si nejen slovní zásobu z 6. lekce, ale i z lekcí předešlých. Ověřte si, že kromě slov samotných, znáte i správný rod podstatného jména, vyjádřený členem. Poproste někoho z rodiny o přezkoušení. Případně, pokud jste na to sami, si vypište zhruba 20 slov z české části slovníku a cca po 0,5 hodině si je zkuste vyplnit německy. To opakujte každý den minimálně 2x.

 

3) Pokud jste ještě nějaké úkoly nesplnili nebo pokud stále odkládáte práci na projektu, nejpozději do pondělí 30.3.2020 prosím vše dožeňte. Pokud se vám množství práce nakupí za více dní, bude vám učení váznout a budete navíc ve stresu. Je-li vám cokoliv nejasného, jsem vám k dispozici po mailu nebo messengeru, v přijatelnou denní dobu klidně i volejte.