Vánoční noc ve škole

07.01.2016 14:58

    Před Vánocemi se většinou ve třídách postaví stromečky, zorganizují krátké besídky, rozdají dárečky a hurá na prázdniny. My jsme se rozhodli to pojmout trochu jinak.                                                                            

    K Vánocům patří večer se svíčkami, dobrým jídlem, koledami a třeba i pohádkou. 8.A se dohodla s 2.A a už to bylo. Vánoční večer ve škole. Ve škole večer nezvonilo, po chodbách hořely svíčky, ve třídách a tělocvičně se plnily vánoční úkoly, v kuchyňce voněla „vánoční pizza“ s čajem. Zpívaly se koledy u klavíru a byly i dárečky.  

     Druháci šli po pohádce spát do své třídy. S osmáky to bylo horší, dlouho se spát nechtělo. Ráno se ale musela ještě připravit snídaně (nechyběla ani vánočka a cukroví). Když ostatní žáci ráno přicházeli do školy, my už seděli v lavicích a čekali na zvonění……Byl to hezký vánoční začátek a moc se nám to líbilo.

Třídy 8.A a 2.A se svými učitelkami.