Přípravné kurzy pro cizince

30.07.2017 00:00
  1. Letní intenzivní kurz českého jazyka pro děti na 2.stupni ZŠ – začátečníky

Kurz je určen pro děti ve věku cca 10-14 let, 5.-8. Ročník ZŠ. Jazyková úroveň je začátečníci a velmi mírně pokročilí. Tedy kurz je vhodný pro děti, které jsou zapsány do ZŠ a budou v září začínat školní docházku v ČR v některém ročníku 2.stupně, a dále pro děti, které začaly docházku do základní školy v průběhu tohoto školního roku a stále jsou stále velmi málo pokročilé. Kurz probíhá v termínu 14.8.2017 – 1.9.2017 v prostorách Centra pro integraci cizinců – Nová Půda, budova DDM Karlínské Spektrum, Karlínské náměstí 7, Praha 8. Kurz je zdarma.

Přikládáme letáček ke kurzu.

 

  1. Roční přípravný kurz před studiem na střední škole

Kurz je určen pro studenty ve věku 15 – 18 let, kteří mají ukončenou základní školní docházku v jiné zemi, chtějí v ČR studovat střední školu a jsou začátečníci v českém jazyce. Kurz začíná v září 2017, probíhá po celý školní rok s denní docházkou, v Praze 2. Kurz je neakreditovaný.

Z hlediska základních škol je kurz možné doporučit rodičům, kteří se informují na možnost přijetí staršího dítěte s již ukončenou 9letou školní docházkou do základní školy, a dále pro žáky, kteří z důvodu velké jazykové bariéry neúspěšně ukončují docházku do ZŠ v průběhu 9. Ročníku.

Příští školní rok půjde o druhý běh kurzu, v současnosti končí první běh, jeho účastníci jsou již přijati na střední školy.

Na tento kurz se lze přihlásit na našich webových stránkách https://www.cicpraha.org/cs/rocni-pripravny-kurz-na-stredni-skolu.html

Přikládáme leták ke kurzu.

Také tento roční kurz je zdarma.

 

Počet míst je omezen.

 

Tyto kurzy realizujeme ve spolupráci s organizací META o.p.s., v rámci projektu podporovaného dánskou nadací VELUX.

 

 

Kristýna Šlajsová

Sociální pracovnice

 

Centrum pro integraci cizinců, o.p.s.

Pernerova 32/10, 186 00  Praha 8

Náměstí Míru 51, 276 01 Mělník

tel. 222 360 594/777 402 129

www.cicpraha.org

 

email_podpis_Pernerova (2)