Práce v II. pololetí - 4.C, 5.C

07.02.2018 12:16

Dobrý den!

Zdravím  Vás všechny a přeji hodně štěstí a sil do nového pololetí!

Chtěla jsem touto cestou připomenout některé věci, které na nás v tomto pololetí čekají a nemění se.

Děti dostávají domácí úkol z matematiky a českého jazyka jednou týdně / většinou hned v pondělí/, odevzdávat je mají nejpozději další pondělí. Prosím Vás o pomoc, úkoly nemusíte opravovat, ani kontrolovat, stačí jen dohlédnout, zda je děti dělají doma a v jakém rozsahu úkoly vypracovávají. V poslední době jsem totiž vypozorovala, že někteří úkoly velmi odbydou, možná vypracují ve škole. Na domácí úkoly máme sešity, bohužel u některých neustále chybí, nejsou k nalezení. Obdobné je to se školními sešity, do kterých píšeme prezentace, kontrolní cvičení a procvičování během hodin.

Ostatní zadávané úkoly jsou pro práci ve škole, když je nestihnou udělat během hodin, musí je doplnit doma. Času ve škole na jejich vypracování je  dostatek, když ho využívají k práci, hravě vše stihnou.

Ještě bych se ráda vrátila k zápisům do čtenářských deníků. Za I. pololetí by děti měly mít zpracované 3 knihy, stejný rozsah bude i v II. pololetí. Čtenářskou slavnost požaduji od každého žáčka 1x za školní rok.

Pravidelně také zapisujeme do žákovské knížky, můžete tak kontrolovat, co ve škole aktuálně prezentujeme a procvičujeme.  

Děkuji za pochopení, těším se na další spoluprácí a s případnými dotazy se na mě kdykoliv obraťte.

S pozdravem

Věra Nováková