Nebezpečné chování žáků a možnost navštěvovat školní klub

22.11.2019 11:19

O poledních přestávkách mají žáci možnost navštěvovat školní klub, který byl přesunut do nových prostor v zadním traktu budovy, kde kdysi býval byt pro pana školníka. Výhodou nového klubu je přímý vstup zvenčí, takže žáci nemusí řešit vstup do budovy a průchod šatnami. Klub má rovněž své vlastní toalety.

Z výše uvedeného důvodu platí pro žáky 2. stupně zákaz zdržovat se v prostorách školní družiny, zejména pod schodištem. Také upozorňuji rodiče na to, aby poučili děti o bezpečném chování ve volném čase. Nejen o poledních přestávkách, ale i po vyučování, se někteří žáci zdržují v okolí zimního nebo atletického stadionu, kde velmi riskují při různých přeskocích, prolézání zařízení atd. Stejně tak zřizovatel těchto zařízení upozorňuje na poškozování majetku, ke kterému zde díky těmto žákům dochází a tyto škody bude po pachatelích vymáhat.