Matematika na 8.6. - 12.6.2020

07.06.2020 23:21

Milí sedmáci,

zdravím vás opět po týdnu. Moc chválím ty, kteří vypracovali zadaný DÚ. Bohužel nikdo mi neposlal opravené domácí úkoly z minulých týdnů.

Stejně jako předcházející týdny i nyní se budeme zabývat procenty. Předpokládám, že většina z vás ještě nemá splněnu všechnu práci z minulého týdne, protože vás jen málo poslalo příklady ke kontrole. Takže:

1. Dopočítejte příklady z minulého týdne, případně si je opravte podle mých zaslaných poznámek.

2. Do školního sešitu napište nadpis: c) výpočet počtu procent a spočítejte si následující příklady z učebnice číslo 2:

str. 63 / 13A, 14; str. 64 / 15A, 16 - 19

3. Do školního sešitu napište nadpis: „Procenta všude kolem nás“ - str. 65. Přečtěte si úvodní úlohu A / str. 65 a vypočítejte zadané slovní úlohy. Vždy udělejte zápis, uvádějte jednotky a napište odpověď.

Str. 65 / 1, 3; str. 66 / 5, 6 - 8; str. 67 / 9 - 11, 13; str. 68 / 15.

4. Do výkladového sešitu napište nadpis „Promile“ - str. 74 a přepište si rámeček na této straně + růžový rámeček na str. 75. Pravděpodobně už je vám jasné, že promile je tisícina celku. Kdo potřebuje tuto informaci ještě slyšet a vidět nějaký výpočet, podívá se na přiložené video.

www.youtube.com/watch?v=PjzgdptMNo8                                 4.40

Do výkladového sešitu vyřešte ze str. 74 / cvič. A, B.

5. Do školního sešitu napište nadpis: „Promile“ a vypočítejte příklady str. 75 / 1, 2A, 3A, 4.

6. Domácí úkol - do čtvrtka 11.6.: Jděte na: alfbook.cz. (Jste zaregistrovaní, pouze napište kód školy, vyberte svou třídu a jméno a zadejte heslo, které vám zaslala paní učitelka třídní.) Cesta k programu: klikněte na: 7. ročník - Matematika - Procenta - test: Procenta. Test PUSŤTE POUZE JEDNOU (počet pokusů vidím) a při řešení používejte papír a tužku na výpočty. (Někteří z vás ještě nevyplnili minulé testy, tak to prosím napravte.)

Kdo nemohl a nemůže z jakéhokoliv důvodu posílat vypracované DÚ, přineste je s sebou do školy ke kontrole. Pokud nebudete chodit na konzultace, řádně podepsané DÚ s označením třídy vhoďte do poštovní schránky na budově školy do čtvrtka 11.6.2020 do 10.00 hod. S tímto způsobem doručení byste neměli mít žádný problém.

Mějte se moc pěkně, rozdělte si práci na více dnů, a pokud byste potřebovali mou pomoc, neváhejte a volejte nebo pište. Zkusíme to spolu přes počítač.

Alespoň s některými z vás se uvidím v pondělí a vážně se na to moc těším. B.K.:-)