Matematika na 27.4. - 30.4.2020

26.04.2020 22:07

Milé děti,

zdravím vás opět po týdnu. Minulý týden jste řešily příklady na měřítko plánu a mapy, (což je vlastně poměr). Kromě jednoho žáka, který mi zaslal příklady, se kterými by potřeboval poradit, mi nikdo z vás příklady neposlal. Takže předpokládám, že jste látku zvládly, a mám z toho radost :-)  

1. Takže si měřítko zopakujte na známé adrese:

skolasnadhledem.cz  - Online cvičení (nahoře vlevo) - 2. stupeň - Matematika Filtrovat cvičení (dole vlevo) - zvolte 7. ročník - Téma "Poměr" - pusťte si procvičování (modrý čtverec na ploše) - Měřítka na mapách.

2. A malý testík na měřítko, jehož výsledky uvidím:-) Jděte na: alfbook.cz. (Jste zaregistrovaní, pouze napište kód školy, vyberte svou třídu a jméno a zadejte heslo, které vám zaslala paní učitelka třídní.) Cesta k programu: klikněte na: 7. ročník - Matematika - Poměr, P a N úměrnost -  test: Měřítko plánu a mapy.

3. Do výkladového sešitu napište název další kapitoly „Přímá úměrnost a trojčlenka“ (což je opět vlastně poměr) - str. 29. Pusťte si 2 krátká videa, kde jsou tyto pojmy vysvětlené.

www.youtube.com/watch?v=ryZXDoxQ_C4                      13.19

www.youtube.com/watch?v=mnlu42iSDAE                        pouze do 8.10

4. Pozorně si pročtěte a ústně si vyřešte příklady z učebnice číslo 2 - oranžové - str. 29 / A, B; 32 /D; 33 / F.

5. Do výkladového sešitu si udělejte zápis látky: str. 30 - celá; str. 32 / př. E - celý; str. 33 / tabulka.

6.  Do školního sešitu vyřešte příklady z učebnice číslo 2 - oranžové str. 31 / cvič. 1, 2 A; str. 34 / 6, 7 A, 8; ústně: str. 31 / 3, (4). Ze sbírky úloh - růžové str. 83 / 8, 9A, 10. Tyto příklady mi nemusíte posílat, ALE pokud si nebudete vědět rady, nebudete si jistí nebo budete chtít pro vlastní klid příklady zkontrolovat, pošlete mi je nebo napište (mail, SMS), abychom se domluvili na jejich vysvětlení.

Mějte se moc krásně, užijte si prodloužený víkend a stále platí nabídka, že pokud budete potřebovat jakoukoliv podporu, napište mi, zavolejte nebo SMSkujte. (Kontakt najdete na našich stránkách - záložka Kontakty.) B.K.:-)