Matematika na 23.3. - 27.3.2020

22.03.2020 23:55

Milé velké děti z 9.A,

doufám, že zadanou práci z matematiky máte vypracovanou, a proto posílám další:-) Předpokládám, že si na matematiku rezervujete 5 učebních hodin v týdnu (podle rozvrhu), a tomu se snažím přizpůsobit množství učiva. Tak tedy...

1. Pokusíme se posunout v tématu Funkce. Učebnice číslo 2 - oranžová - přečtěte si a ústně vyřešte příklady: str. 7 / A, str. 8 / B, C. Do školního sešitu zezadu napište nadpis na straně 7 – Co je (a co není) funkce. Přepište 3 rámečky na str. 7, 8.

2. Nyní si pusťte 3 výkladová videa. Původně jsem měla v plánu, že natočím nějaké sama, ale bohužel kadeřnictví mají zavřeno...:-) Nejsem to sice já...:-), ale ten mladý muž to říká dobře. A slečna také. 

www.youtube.com/watch?v=lZN6g9u4C-k&list=PLD-MTmOzXT5Mida3iVsIbxySbi_14g8Bv&index=1    27 min

www.youtube.com/watch?v=6z97cUbUMp4&list=PLD-MTmOzXT5Mida3iVsIbxySbi_14g8Bv&index=5  26 min

www.youtube.com/watch?v=I0FMRs9J1gY    20 min

3. Protože teď už víte, co je funkce, definiční obor a obor hodnot, do školního sešitu zezadu si přepište 2 rámečky – str. 9, 10 a vyřešte str. 8 /cvič. 1, 2.

4. Jděte na statniprijimacky.cz - přijímačky z matematiky - pro čtyřleté obory - rok 2019. Opět vyřešte jeden ze čtyř uveřejněných testů, i když nebudete skládat přijímací zkoušky. (Jedná se pouze o učivo, které už byste měli znát.) K dispozici máte i záznamové archy a správné řešení. 

5. Ve čtvrtek od 14.00 hod sledujte prosím na ČT1 2. díl pořadu Škola doma, zaměřený na přípravu na přijímací zkoušky na střední školy. (Pokud jste neviděli 1. díl, najdete ho na internetu.)

6. Připravila jsem pro vás 2 testy (Tabulky a diagramy) na stránkách společnosti Scio. Jděte na sciodat.cz a přihlaste se pomocí uživatelských jmen a hesel, která máte ze sciotestů. (Pokud jste přístupové údaje ztratili, ozvěte se a já vám je dodám. A výsledky uvidím.)

7. Všechny vás zdravím, opatrujte se a stále platí nabídka, že pokud budete potřebovat jakoukoliv podporu (nebo přidat více příkladů...:-), napište mi nebo zavolejte kterýkoliv den. (Kontakt najdete na našich stránkách - záložka - Kontakty.) B.K.