Matematika na 18.5. - 22.5.2020

16.05.2020 22:30

Milí sedmáci,

všechny vás zase po týdnu zdravím (a takto veřejně přiznávám, že se mi po vás už stýská:-)

Předešlé týdny jste řešili příklady na přímou a nepřímou úměrnost a minulý týden jste se naučili pracovat se soustavou souřadnic. To bylo velice jednoduché a vím, že jste to určitě zvládli. (Nikdo nepotřeboval poradit.) Ale stále spousta z vás ještě nesplnila domácí úkoly a testy. Prosím, napravte to.

Se znalostmi, které jste získali, pro vás bude látka tohoto týdne snadná. Budete sestrojovat graf přímé a nepřímé úměrnosti. Takže:

1. Do výkladového sešitu napište nadpis: „Graf přímé úměrnosti“ - str. 42. Pusťte si jedno video, kde je vše pěkně vysvětleno.

www.youtube.com/watch?v=FP3kGeYjutk                         8.54

2. Pozorně si pročtěte v učebnici číslo 2 obdobné příklady jako ve videu - str. 42 / př. A; str. 43 / př. B, C.

3. Do výkladového sešitu si udělejte zápis látky: str. 44 / rámeček; str. 43 / růžový rámeček nahoře; podle videa si zapište tabulku z úvodního příkladu a také sestrojte graf.

4. Do výkladového sešitu napište nadpis: „Graf nepřímé úměrnosti“ - str. 45 a pusťte si video.

www.youtube.com/watch?v=fcxyo0AIxA0                         10.12

5. Pozorně si pročtěte v učebnici číslo 2 obdobné příklady jako ve videu - str. 45 / př. A; str. 46 / př. B.

6. Do výkladového sešitu si udělejte zápis látky: str. 47 / rámeček; podle videa si zapište větu o tom, že graf je středově souměrný a podle úvodního příkladu ve videu také zapište tabulku a sestrojte graf.

7. Do školního sešitu vyřešte příklady z učebnice číslo 2 - str. 44 / př. 1; str. 47 / př. 1.

8. Domácí úkol: a) příklad zadaný na konci druhého videa;  b) str. 44 / př. 4 A.

V obou příkladech napište do školního sešitu zadání, tabulku a sestrojte graf.

Úkol potom prosím vyfoťte a pošlete jako přílohu na mou mailovou adresu do čtvrtka 21.5.2020. (Do textu zprávy stačí napsat Vaše jméno a příjmení.)

Mějte se co možná nejlépe a pokud byste potřebovali jakoukoliv podporu (nejen v matematice), napište mi, zavolejte nebo SMSkujte. (Kontakt najdete na našich stránkách - záložka Kontakty.) B.K.:-)