Matematika na 11.5. - 15.5.2020

11.05.2020 13:22

Milí sedmáci,

zase je za vámi další týden samostudia a já vás zase po týdnu všechny zdravím:-)

Minulé dva týdny jste řešili příklady na přímou a nepřímou úměrnost. Sice pouze tři žáci potřebovali poradit s některými příklady, ale vzhledem k tomu, že domácí úkol ještě většina z vás nesplnila, a někteří nemají vypracované ani předešlé úkoly a testy, tento týden zadám jen krátkou a jednoduchou práci a vy prosím všichni všechno dodělejte:-)

V příštích týdnech budete rýsovat graf přímé a nepřímé úměrnosti a k tomu musíte umět pracovat se soustavou souřadnic. Takže:

1. Do výkladového sešitu napište název další kapitoly: „Pravoúhlá soustava souřadnic“ - str. 39. Pusťte si jedno video, kde se vše naučíte.

www.youtube.com/watch?v=6bvLmbPlJYM                       19.04

2. Pozorně si pročtěte v učebnici číslo 2 - str. 39 / př. A, B; str. 40 / př. C.

3. Do výkladového sešitu si udělejte zápis látky: str. 40 / 2 rámečky; str. 41 / růžový rámeček.

4. Do školního sešitu vyřešte příklady z učebnice číslo 2 - str. 41 / cvič. 1, 2; str. 42 / cvič. 3A, 4, 5, 6. Pokud si nebudete vědět rady s př. 42 / 6, přikládám na pomoc jedno video.

www.youtube.com/watch?v=Ghq2O99X2tQ                      od 3.28 do 7.17

Tyto příklady mi nemusíte posílat, ALE pokud si nebudete vědět rady, nebudete si jistí nebo budete chtít pro vlastní klid příklady zkontrolovat, pošlete mi je nebo napište (mail, SMS), abychom se domluvili na jejich vysvětlení.

Nezadávám žádný další úkol ani test, jen opakuji - pokuste se všichni dodělat vše, co jste z matematiky:-) nestihli.

Mějte se krásně a stále platí nabídka, že pokud budete potřebovat jakoukoliv podporu, napište mi, zavolejte nebo SMSkujte. (Kontakt najdete na našich stránkách - záložka Kontakty.) B.K.:-)