Matematika na 1.6. - 5.6.2020

30.05.2020 22:54

Milí sedmáci,

zdravím vás opět po týdnu. Moc chválím ty z vás, kteří mi poslali opravené minulé domácí úkoly. Vy ostatní (7 žáků) to prosím napravte. Bohužel ale stále někteří z vás zadanou práci neplní:-( (Znovu připomínám, že hodnocení na konci školního roku bude zahrnovat i výsledky vaší práce během distanční výuky. Ovšem podstatnější je, že v matematice, více než kde jinde, platí, že všechno souvisí se vším. Látka, kterou se budete učit v dalších ročnících, bude na tu letošní navazovat a vy budete muset stavět na tom, co jste se naučili…)

Minulý týden jsme začali důležitou kapitolu - Procenta. Vím, že práce byla opravdu náročná a bylo jí hodně. Předpokládám, že ji ještě nemáte všechnu splněnu, proto se tento týden nebudeme učit nic nového. Takže:

1. Dodělejte vše z minulého týdne - novou látku, domácí úkol, pošlete opravu minulého DÚ.

2. Do školního sešitu napište nadpis „Procenta“ a spočítejte příklady z učebnice číslo 2 na: a) výpočet procentové části, b) výpočet základu.

str. 55 / 3A; str. 56 / 4; str. 57 / 6, 9, 10, 12, 13, 14; str. 58 / 17A; str. 60 / 1A; str. 61 / 3, 5; str. 62 / 7, 8A, 9, 10, 12.

3. Domácí úkol: Jděte na: alfbook.cz. (Jste zaregistrovaní, pouze napište kód školy, vyberte svou třídu a jméno a zadejte heslo, které vám zaslala paní učitelka třídní.) Cesta k programu: klikněte na: 7. ročník - Matematika - Procenta - test: Úvod k procentům. Test PUSŤTE POUZE JEDNOU a při řešení používejte papír a tužku na výpočty. (Někteří z vás ještě nevyplnili minulé testy, tak to prosím napravte.)

Mějte se moc pěkně, rozdělte si práci alespoň na 4 dny, a pokud byste potřebovali mou pomoc, neváhejte a volejte nebo pište. Zkusíme to spolu přes počítač. B.K.:-)

A samozřejmě, že jsem nezapomněla…:-) Vám všem přeji jen to NEJlepší k vašemu pondělnímu svátku J