Matematika 20.4. - 24.4.2020

19.04.2020 18:20

Milí sedmáci,

opět moc chválím a moc děkuji těm, kteří mi poslali spočítané příklady a vyřešili test. Vím, že už to samostudium trvá moc dlouho a navíc už začíná být krásné počasí…, takže o to větší pochvalu (nejen :-) si zasloužíte.

Tento týden budeme počítat příklady na měřítko plánu a mapy, což je vlastně poměr. Jednoduché příklady tohoto typu jste řešili už na 1. stupni a potom v zeměpise. Takže to pro vás nebude nic nového :-)

1. Do výkladového sešitu napište nadpis „Měřítko plánu a mapy“ a opište si 3 rámečky z učebnice číslo 2 - oranžové - str. 22, 23 a 27.

2. Pak si pusťte kraťoučké video (1min 55s), kde si připomenete 3 základní typy úloh s měřítkem: 1) výpočet vzdálenosti ve skutečnosti, 2) na mapě, 3) určení měřítka. Do výkladového sešitu si podle videa tyto tři typy zapište (- na levé části tabule).

www.youtube.com/watch?v=Wfo0-AtDGoo          pouze do 1.55

3. Potom si prostudujte příklad A / str. 21, 22 a do téhož sešitu udělejte náčrt třídy (podle obr. na str. 21) a pak narýsujte plánek s přesnými rozměry a s popisem stran (podle obr. na str. 22). Přečtěte si ještě příklad B / str. 22, 23 - práce s mapou, odhad vzdálenosti.

4. Pusťte si tři krátká videa.

www.youtube.com/watch?v=Fk25LlHWkxA           7.15

www.youtube.com/watch?v=oiMhWgEkPEk          4.03   

www.youtube.com/watch?v=GdHK8b__Xrs           6.02

5.  Do školního sešitu vyřešte příklady z učebnice číslo 2 - oranžové str. 24 / cvič. 1, 2, 3a, 5A; str. 27 / cvič. 14A; str. 25 / cvič. 6, 7, 8, 9 (výměra = obsah); str. 26 / cvič. 11; str. 27 / cvič. 13. Tyto příklady mi nemusíte posílat, ALE pokud si nebudete vědět rady, nebudete si jistí nebo budete chtít pro vlastní klid příklady zkontrolovat, pošlete mi je nebo napište (mail, SMS), abychom se domluvili na jejich vysvětlení.

6. Na stránkách společnosti Scio jsem pro vás připravila další test na zlomky. (Vaše výsledky opět uvidím.:-) (Kdo ještě nemá přístupové údaje, napište mi prosím mail a já vám je pošlu. Kdo ještě nevyřešil předchozí testy na Sciu, napravte to, prosím.)

Mějte se krásně a stále platí nabídka, že pokud budete potřebovat jakoukoliv podporu, napište mi, zavolejte nebo SMSkujte. (Kontakt najdete na našich stránkách - záložka Kontakty.) B.K.:-)