Distanční výuka - pokyny z 14.10.

14.10.2020 14:19

Čtení a psaní

  • V listu s pejsky mají děti napsaná jména psů(některá si vybíraly samy - BOBÍK, ALÍK, PEPINA, BROK, LIL, KAZAN, ÁJA, FÍK). Dole pod tabulkou jsou věty, Děti si je jednotlivě přečtou a doplní do věty jméno psa. Zkuste s dětmi věty číst ještě dvakrát. Pejsky si děti mohou vybarvit, nebo k nim do obrázku něco přikreslit. 
  • Rubínka - písmeno L (část jsme udělali, zbytek dodělají děti) - prosím nyní rodiče, tety, strýce, sourozence o spolupráci. Přečtěte dětem slova,která jsou vpravo v tabulce - KOLO, LIŠKA..., můžete je i vyhláskovat, důležité je zdůraznit první hlásku, podle té děti slovo hledají...slyší K, hledají slovo na K. Nalezené slovo děti vybarví. Můžete to i otočit: dítě vám musí přečíst nějaké vybrané slovo a vy jej hledáte. Děkuji za spolupráci. PRÁCE S RUBÍNKOU, SLABIKÁŘEM BUDE SOUČÁSTÍ SYNCHRONNÍCH ONLINOVÝCH HODIN. OD PONDĚLÍ.
  1. Možnosti k procvičování přes internet: NENÍ POVINNÉ, TO JE PRO VOLNÉ HRAVÉ CHVÍLE

 

2. Další možnosti: NENÍ POVINNÉ

3. ZÁBAVNÁ ŠKOLIČKA - NENÍ POVINNÉ

 

Matematika

Matematika "Hlemýžď" str. 32 - s dětmi jsme začali práci v čtvercové síti, sem jsem připojila k tomuto úkolu obrázek a oranzově označený úkol se dělá takto:

Děti vypočítají příklad 

Výsledek je počet "kroků", které musí udělat

Směr kroků jim určuje žlutá šipka vedle příkladů

 

str. 33/1 - číselné osy by měly mít děti u sebe, bohužel je z učebnic poztrácely, některé mám u sebe.

Ať si děti napíšou čísla jak jdou za sebou vedle sebe.

str.33 celá

 

Práce v internetu: NENÍ POVINNÉ

Pokud kliknete dál, otevřou se dalsí cvičení této stránky

 

Práce v internetu: NENÍ POVINNÉ